Najczęściej zadawane pytania - maski na twarz

Mamy nadzieję, że ta strona z odpowiedziami okaże się pomocna. Prosimy o kontakt, jeśli masz jakieś inne pytanie, na które nie ma tu odpowiedzi. Możesz skontaktować się z nami tutaj lub za pomocą formularza Szybkiej Wyceny powyżej.

Czy maska ochroni mnie przed Covidem-19?

Noszenie maski pomaga zmniejszyć rozprzestrzenianie się Covid-19, co zostało naukowo potwierdzone.

W jaki sposób maski pomagają zmniejszyć rozprzestrzenianie się Covid-19?

Maski na twarz działają jako bariera między tobą a ludźmi wokół ciebie. Bariera ta redukuje ilość przedostających się potencjalnie szkodliwych 'kropelek wirusa' do powietrza, gdy rozmawiasz lub kaszlesz. Dobrze wykonana maska na twarz powinna być wykonana z więcej niż jednej warstwy materiału ochronnego, takiego jak nasze modele Sky i Ultra . Bardziej podstawowe maski na twarz mogą mieć mniejszą liczbę warstw, ale nadal mogą pomagać w stosowaniu się do lokalnych wytycznych dotyczących zakrywania twarzy.

Kiedy nosić maskę do twarzy?

W każdym kraju obowiązują nieco inne prawa i przepisy dotyczące noszenia masek na twarz. Jednak w większości przypadków na całym świecie zaleca się noszenie masek na twarz w miejscach publicznych, takich jak komunikacja miejska, centra handlowe lub pozostałe miejsca, w których znajdują się ludzie.

Jak założyć maskę?

Wydaje się to proste, ale istnieją kroki, które należy podjąć, aby upewnić się, że maska została założona w prawidłowy sposób.
Na początku należy dokładnie umyć ręce przez co najmniej 20 sekund. Po wyschnięciu rąk należy najpierw założyć maskę na twarz, a następnie zapiąć paski za uszami, zapewniając wygodne i bezpieczne dopasowanie wokół nosa i ust.

Czy mogę wyprać i ponownie używać maski?

Nasze maseczki można prać w temperaturze do 60°C i ponownie użyć po wyschnięciu. Niektóre marki lub typy masek nie nadają się do prania i wielokrotnego użytku, dlatego warto skontaktować się z dostawcą.

Jakiego rodzaju maski do twarzy powinienem używać?

Materiałowa maska jest zwykle najwygodniejszą opcją - zaleca się wybór takiej, która zawiera więcej niż jedną warstwę, jak nasze modele Sky  i Ultra. Każda dodatkowa warstwa stanowi bowiem dodatkową barierę ochronną dla Ciebie i Twoich bliskich.